Historie a současnost

Na podzim 2006 jsme nebyli spokojeni s nabídkou pokračovacích plaveckých kurzů pro naše děti starší 6 let. Rozhodli jsme se, že to zkusíme sami.

Zahájili jsme 31. 10. 2006. Plavali jsme v bazénu v IGY. Příjemných 29 -30 stupňů teplá voda, 20m bazén, klid, pohoda.

Jak šel čas, začal být některým dětem bazén v IGY „malý“, proto jsme si na podzim 2009 pronajali 1 dráhu na plovárně v ČB. Také  si od té doby občas vyrazíme zazávodit na velké závody do Českého Krumlova či Písku.

Na jaře 2010 zkrachoval provozovatel bazénu v IGY a my se museli narychlo přesunout na plovku. Naštěstí tam bylo volno a navíc máme tak úžasné, zdatné a šikovné děti, že vše proběhlo v naprosté pohodě.

Na podzim jsme se, kvůli teplejší vodě, alespoň částečně vrátili do IGY. Na jaře 2011 jsme se však nedohodli s novým provozovatelem na nájmu bazénu v IGY, a od té doby plaveme pouze na plovce.

Od podzimu 2007 jsme se spolu s našimi rodiči vypravovali na společné víkendy na Hrdoňově. V roce 2009 jsme si domluvili společnou dovolenou na Slovensku – super zážitek!

Od roku 2008 pořádáme víkendová soustředění pro děti - rodiče necháváme doma. Poprvé jsme byli na Hrdoňově, od 2. pobytu v ZŠ Borovany. Na soustředěních si to vždycky užijeme, jak ve vodě, tak na suchu, ve dne i v noci.

Od září 2011 naši trenéři zajišťují POVINNOU PLAVECKOU VÝUKU ZÁKLADNÍCH ŠKOL a výuku žáků škol mateřských v plavecké škole plaveckého oddílu PLČB z. s. na plaveckém stadionu v ČB. 

Také jsme v září 2011 nově otevřeli kurzy plavání kojenců a batolat v hotelu Štekl na Hluboké. Z důvodu nevyhovujícího prostředí (byla tam zima) jsme se v únoru 2012 přesunuli na Arpidu.

V únoru 2012 jsme zkusili zaměnit vodu kapalnou za zmrzlou a vypravili jsme se na lyže na Kramolín. I přes velký mráz to byla parádní lyžovačka.

Od  července 2014 pořádáme letní příměstské tábory ve spolupráci se soukromou školkou Formelo s.r.o. 
Během táborů navštěvujeme různá místa - např. bazén v Českém Krumlově, Muzeum lega, skřítky, strašidla a husity v Táboře, zvířátka v ZOO Hluboká, Terčino údolí, pekli jsme chléb v Sýpce Stropnice, jeli jsme lodí či vláčkem v Třeboni ....
Počasí máme vždy objednané a vždy si to pořádně užijeme!   

Od září              jsme nově otevřeli kurzy plavání dětí s rodiči od 3 - 5 let na Kněžínku